Mängud ja meisterdused tähekaartidega

Tähekaartidega on võimalik lõbusalt tähti õppida, kuid lisaks tavalisele kasutusele, kus vaatame kaartidelt koos lapsega tähti, saab mängida ka mitmeid vahvaid mänge, millega kinnistuvad ka tähed paremini. Jagan mõningaid tähestikukaartide kasutusviise.

Üks võimalus on lasta lapsel ise pildid, tähed ja sõnad välja lõigata, et ta saaks neid oma joonistustes ja meisterdustes kasutada. Näiteks saab välja lõigata auto, selle värvilisele paberile kleepida ning autotee, puud ja kõik muu ise juurde joonistada. Või siis tehke hoopis lapse enda kujundatud tähekaardid.

Samuti saate tähekaartidelt lõigata välja sõnad, tähed ja pildid ning proovida neid omavahel ühendada. Näiteks viia rebase pilt ja sõna kokku või ühendada sõna algustäht ja pilt omavahel.

Kui tähed ja väljalõigatud loomad on omavahel ühendatud, siis saab need kleepida paberile ning arutleda, mida keegi sööb ja see ise juurde joonistada. Neid lehti saab ka taaskasutada, kui kleepida pilt paberile nii, et liimitud on vaid ülemine äär. Sel viisil saate hiljem teha arvamismängu, mis tähega algab pildil olev sõna. 

Selleks, et lapsel oleks vahvam tähtede kirjutamist harjutada, võtke mõni karbikaas ja pange sinna sisse manna, suhkur vms peenikeste teradega kuivaine nii, et see kataks kenasti kaane põhja ära. Seejärel saab laps pintsliga tähti järgi joonistada. See on päris lõbus ja kaasahaarav tegevus.

Jaga oma lapse vahvaid tegevusi tähekaartidega ning tägi mind Instagramis @tarkrebane. 

Vastused puuduvad

Email again: